Nešla jsem na kolej a bylo to nejlepší rozhodnutí mého život.

Bydlení. Jedna velká záhada. Jit či nejít na kolej? Užít si dosytosti pravý vysokoškolský život plný mejdanů? Zůstat raději mimo centrum v klidu a tichu?  Bydlet sám nebo s někým?

Na tyhle všechny otázky by si měl odpovědět každý ještě před tím, než si vybere bydlení. Vaše rozhodnutí totiž ovlivní celé 4 měsíce v zahraničí. Já měla jasno hned od začátku. Na pokoji maximálně s jednou osobou, pokud možno sama. A rozhodně dál od centra. Místní univerzitní kolej na mě nevyšla, takže jsem si našla bydlení sama přes jedny stránky. A bylo to to nejlepší rozhodnutí v životě.

Fotky odpovídají skutečnosti, veškeré technické problémy jsou do dvou/tříd dnů odstraněni. Bydlíte sami v pokoji, máte celekem dost vybavenou kuchyň, malinké koupelničky a svůj pokoj si můžete zamknout. K tomu všemu mám dokonalé štěstí na spolubydlící. Slečna z Francie je naprosto skvělá a se vším  mi pomáha. A ty nákupy a procházky do města jsou s ní taky hned veselejší. Týpek z vedlejšího pokoje mi zabíjí pavouky, hrozně moc mu chutná česká bábovka a rád si zpívá u vaření. A pak tu je ještě jeden kluk, který s náma moc nemluví, takže o něm ani vlastně nic nevím. Dokonce tu  všichni tolerují mou děsivou angličtinu a trpělivě čekají, než se nějakým způsobem vymáčknu. Ačkoliv jsem celkem dost samotářská, je opravdu moc fajn, když se vrátím ze školy a zeptají se mě, jak jsem se dnes měla.

Jsem tu dnešním večerem již týden. Uteklo to hrozně moc rychle a jsem neskutečně moc ráda, že jsem se nenechala zastrašit mým podvědomím a odjela jsem. Zamilovala jsem se do Tallinnu a nebýt těch 1 555km, které mě dělí od rodiny a od té jedné kudrnaté holky, bylo by to dokonalé.
2 komentáře:

  1. Ono jak bydlení na koleji, tak na privátě má svoje výhody.

    Jinak Estonsko nepokrytě závidím, jela bych hned:)

    OdpovědětVymazat
  2. Já bych v Česku na kolej nevlezla, ale tady na Erasmu jsem ráda, že tu bydlím. Pokoj mám tedy vlastní a na zbytek "bytu" jsme 3 (teď už tedy jen 2), ale na patře je nás více. A děje se tu spoustu akcí, člověk může jen tak posedět večer, v případě ,že spolubydlící jsou pryč, tak zkrátka zajde na jiné patro. Zkrátka větší sociální kontakt a to mi tady přijde důležité. Doma mám raději svůj klid :D

    OdpovědětVymazat