Estonkou na 4 měsíce.

Mám za sebou prvních pár dní v Tallinnu. Ještě v pondělí odpoledne bych nevěřila, že tuhle větu někdy napíšu, ale je to tu naprosto skvělý!

Hned na začátku jsem si řekla, že nebudu psát jenom o tom super. Chtěla bych ukázat i tu druhou stránku Erasmu. Takže nejdřív pár depresivních větiček. Ale hned jak s tím skončím, dám vám sem pár super fotek a pár super věciček.

Už v ČR mi má koordinátorka řekla, že vše, co si teď naplánuji se v Estonsku změní. A měla pravdu. Ještě než jsem odjela na letiště, zjistila jsem, že mi zrušily předměty, že mi nevychází kredity a že vlastně sakra nevím, co teď s tím. Jo, panikařila jsem. Hodně! Stejně tak jsem hrozně moc panikařila, když mi má tutorka napsala, že mě na letišti nevyzvedne. Což není moc fajn, zvlášť když se stresujete stejně jako já. A když nakonec zjistíte, že vlastně máte rozbitou postel a musíte spát na zemi, moc vám to nepřidá.Když to teď čtu, přijde  mi až směšné, jak moc mě některé maličkosti vykolejily.. Ale ať tak či tak. Dnes můžu říct, že většina věcí se již vyřešila. Postel opravená, tutorku, která by mi měla se vším pomoci jsem ještě ani neviděla, ale za to mám tu nejlepší flatmate, která mi se vším hrozně moc pomáhá.

Ale! Jak jsem říkala na začátku, je to tu absolutně super! O bydlení a škola napíšu příště. Dnes bych vám spíš chtěla ukázat pár fotek. Byla jsem se včera večer podívat v centru města - Old Town. Je to naprosto obrovský bludiště plné uliček. Ale opravdu krásné bludiště! Pořád tu mají vánoční výzdobu a všude, opravdu VŠUDE, jsou světýlka.Hrozně moc se mi tu líbí jedna věc. Pokud si zařídíte veškeré úřadování a doklady, tak tu máte nakonec MHD zdarma. A pokud jste jen turisti, kteří sem přijeli na pár dnů, můžete si koupit lítačku. Samotná lítačka (kartička) stojí dvě eura + lístek na 1, 3 nebo 5 dní. Zařízení a koupení lítačky vás vyjde mnohem levněji, než kupovat lístky. Tady to úplně nefunguje jako u nás, kdy si koupíte lístek na hodinu a v klidu si můžete přestupovat. Ne, tady platíte lístek v každém trojebusu zvlášť. Takže taková cesta po městě se nakonec docela dost prodraží. 

Chystám pro vás články o bydlení a o škole... Pokud je něco, co by vás zajímalo, tak se určitě ptejte, ráda odpovím :)

1 komentář:

  1. Joo, to znám, slečna, která se měla "postarat" o mě, byla pvní týden po mém příjezdu mimo město, takže mi taky nijak zvlášť nepomohla :D Ale hlavní je, že všechno už je teď v pohodě :) Vypadá to tam krásně! Zvažovala jsem výlet do Talinnu, ale uvidím, až jak mi vyjdou finance. To MHD je super, tady je lítačka za 42€ na měsíc (pro centrum a 10 km okolí)! Ta užívej, těším se na další články :)

    OdpovědětVymazat