Hubnu, hubneš, hubneme.

Přijde mi, že poslední dobou se roztrhl na instagramu i facebooku pytel s "progress" fotkami. Plno dívek, žen, kluků a mužů začíná žít zdravějším životem a své úspěchy a postupy sdílejí s obrovskou masou lidí. Nevím, jak moc tenhle fenomén pociťujete vy, ale já si toho všímám už pár měsíců a přestože jsem se vždy považovala za tu, která se nikdy nenechá ovlivnit sociálními sítěmi, tak mě to chytlo taky. A uvědomuji si to až teď, kdy jsem zhubla asi šest kilo jenom díky sledování Péti Elblový a dalších "fitness holek".

V době pubertě a v době nástupu na střední jsem byla celkem dost hubená. Necvičila jsem, jen jsem hrozně moc málo jedla a jediný, co mě zajímalo byly čísílka na váze. Největší blbost pubertální holky, já vím. V období přípravy na maturitu a na vysokou školu jsem dost přibrala. Nemluvě o prvním ročníku na vejšce. Samej stres, jako pohon pro mozek samej cukr. Chvilkama jsem si říkala, že to snad ani nemůže být možný. Své nejvyšší čáslo na váze si pamatuju dodnes. Bylo to 71,5 kilo. Ale stejně jsem nikdy neměla vůli a chuť s tím něco dělat.. No tak jsem přibrala, no a co. Jenže pak přišel již zmiňovaný boom a já začala sledovat Péťu. Začala jsem dělat jídla podle rad a receptů, které dávala na blog. Začala jsem se zajímat o zdravou a vyváženou stravu. A zúčastnila se její 30 denní cvičební výzvy. A přesně to byl okamžik mého vstupu do zdravého životního stylu. No.. Zdravého určitě ne, ale rozhodně zdravějšího. Také to bylo období, kdy jsem se začala pomalounku vracet na svou původní váhu. A podařilo se to. Zase mám svých 65 kilo při 179 centimetrech.

Ohromně mi veškerá videa, recepty, motivační i cvičební články pomohly nastartovat touhu cítit se dobře. Lepší postava byla jen vedlejším bonusem, který jsem k tomu všemu dostala. A pokud pomohlo mně sledovat cizí holky, proč by naopak mé články zas nemohly pomoci někomu jinému? 

1 komentář:

  1. Určitě je to dobrý obchod, proto je tolik výživových poradců a dietologů a tak. Nijak to neodsuzuji, každý ať se rozhodne sám, jak bude žít. Mně by vadilo, kdyby mi někdo určoval co mám jíst, kolik a kdy a jak cvičit. Snažím se jíst zdravě, sport mám ráda, ale přijde věk, který sladkosti už neodpustí. A já si zase neodpustím sem tam to sladké.

    OdpovědětVymazat